Ось так потрібно діяти у випадку вибуху. У вас є три-чотири секунди, щоб зреагувати. Оптимальною є позиція лежачи з закритою руками головою та схрещеними ногами. Така поза значно підвищує шанси того, що уламки пролетять повз. Вже після вибуху потрібно якнайшвидше шукати укриття.

Марія працює відеооператором. Такий тренінг відвідує вперше.

Фахівець зі спеціальної підготовки Євген Бахчеван детально розповів, як діяти у разі обстрілу.

Одне з безпечних місць в багатоповерхівці — біля шахти ліфту. Її конструкція спеціально укріплена, щоб довгостроково витримувати роботу ліфту. Користуватися ж підвалами чи підземними паркінгами варто лише у тому випадку, якщо вони мають декілька виходів. Один вихід — майже гарантія завалу.

Якщо ви перебуваєте на вулиці, а неподалік упав снаряд, хорошим рішенням буде скористатися вирвою від вибуху як укриттям.

Левову частку часу на тренінгу приділили наданню першої домедичної допомоги. Журналістів навчали, як самостійно накладати джгут. Від теорії одразу до практики.

Остання частина тренінгу присвячена евакуації. Експерти показали, як потрібно виносити поранену людину з зони бойових дій. Наприкінці журналісти самі тренувалися евакуювати умовного пораненого.

Пройти майстер-клас з надання першої допомоги можуть усі охочі. Протягом наступного тижня з понеділка по четвер спеціалісти SAR проводитимуть безкоштовні тренінги. Відвідати їх можна буде з 13-ї до 16-ї години в Medical Hub Odrex на Розкидайлівській, 69/71. Обов’язкова попередня реєстрація за посиланням cutt.ly/vSzkImZ.