У поєдинку 12 на 12 зійшлися чоловіки у лицарських обладунках. Шоломи, кольчуги та інші захисні лати — все це вагою близько 30 кілограмів. А в руках різноманітні варіації мечів та сокири. Чоловіки не жаліли ні один одного, ні загородження навколо ристалища.

Дмитро Лінник приїхав на «Порохову вежу» з Харкова. Сьогодні він орудував щитом та мечем. Ділиться: його команда сьогодні зазнала поразки, адже суперники виявилися досвідченішими. Обладунки зазвичай на замовлення виготовляють у кузні, — додає Дмитро та показує свої.

І хоча сталеві лати досить добре захищають, проте зброю перед поєдинками все ж затуплюють, щоб нікого не поранити. А от під час фехтування на шпагах захист на бійцях значно легший.

Серед учасників не лише чоловіки, а й жінки. Одна з них — представниця клубу історичного фехтування «Люксембург» одеситка Яна. Дівчина тренується тричі на тиждень по півтори-дві години. Сьогодні виступала в номінації «Баклер-меч».

Подивитися на запеклі лицарські бої прийшло більше ніж сто людей. Вони оточили площу поєдинків та підтримували учасників змагань оплесками. Для відвідувачів також підготували різноманітні ярмарки, майстер-класи з гончарства й ковальства та багато іншого.

Фестиваль «Порохова вежа» проводять в Одесі вже вдесяте. Зазвичай він охоплює період з V до XV століття, — кажуть організатори. До участі залучають представників з різних куточків України та з-за кордону, зокрема з Молдови. Цього року «Порохову вежу» проведуть ще раз — восени.

Останні новини

Дивитися все