1944 рік — переломна і трагічна дата в історії кримськотатарського народу. Показово, що 46,2 % від всіх висланих становили жінки та діти. Деякі з них так і не змогли повернутись на історичну Батьківщину, інші — померли в нелюдських умовах під час перевезення в далекі країни. Так сталось і в сім’ї у Сильветти Атауліної, відомої актриси театру «Маски-шоу» і танцівниці фламенко. Її бабуся провела чоловіка на фронт, після чого почалося страшне.

Коли дідусь Сильветти повернувся з фронту, він був в розпачі, адже від домівки, де жила сім’я, залишились лише руїни. Чоловік чотири роки шукав свою дружину і дітей, і таки знайшов у Ташкенті. Сильветта виросла там, на чужині, але зізнається: від бабусі успадкувала найважливіше — велику жагу до життя, енергійність та силу духу. Тепер робить все, аби її донька знала історію родини та відчувала національну ідентичність. 18 травня для Атауліної, як і для багатьох кримських татар — це шанс побачитися з земляками та віддати данину традиціям.

Проте щоденні обшуки, зникнення людей, затримання за простий допис у фейсбуці — все це не минуле, а реалії сьогодення. Навіть через 77 років після депортації влада РФ готує кримським татарам складні випробування. Після окупації Криму у 2014 році Росія почала репресивну політику проти нелояльних.

Також кримськотатарська громада Одещини закликає усіх небайдужих приєднатися до цієї інформаційної кампанії та поширити одне із зображень на своїх сторінках в соціальних мережах. Плакати розробили у «Кримськотатарському ресурсному центрі» спільно з українським художником Андрієм Єрмоленком.

Останні новини

Дивитися все