Таку думку висловив голова Фонду держмайна в Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський.

«Ви бачите закинуті об’єкти, на 80 % — це, напевно, державне майно, яке не використовується або неналежно використовується державою, державними підприємствами і так далі. Інвестор, який викупив за справедливу ціну, за прозорою процедурою, запустить публічний бізнес, який буде сплачувати податки, винайме співробітників, робітників, буде сплачувати заробітні платні і вкладатись в економічний розвиток регіону власне своєю діяльністю. І це найбільш важливий, як на мене, наслідок і приватизації, і орендних відносин», — прокоментував Олександр Славський.

Проте підприємці вважають, що процедура виведення комунального та державного майна на аукціони недосконала. Нібито інвестиції у такі об’єкти, наприклад в ремонт приміщень, та навіть купівля несуть певні ризики.

«К нам поступали многочисленные обращения от предпринимателей, от бизнеса о том, что есть вопросы с выкупом помещений, есть вопросы с процедурой вывода помещения на торги и что делать предпринимателю, если он, допустим, привёл какие-то улучшения, то есть каким образом эти улучшения будут ему засчитаны», — повідомив президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців Борис Емельдеш.

«Если было до этого продано, а в собственности физического или юридического лица находится одна друга коммунальной собственности, при продаже по нормам Гражданского кодекса должны предложить купить по стартовой цене сначала собственнику. Дело в том, что закон Украины “Про приватизацію державного и комунального майна” об этом вообще ничего не говорит.
Если продать это через систему ProZorro, то данный договор может быть признан судом недействительным либо может быть подан иск про переведення прав покупця. И соответственно человек, поучаствовав в системе ProZorro, просто не получит право собственности в дальнейшем»,
— заявив засновник юридичної компанії TDS GROUP Дмитро Тарановський.

Останні новини

Дивитися все