Це нині нові оснащені машини виїжджають із мигалками, проблисковими маячками, сучасним реанімаційним обладнанням, а головне — кваліфікованим медиком та фельдшером. А більше ніж 100 років тому на все місто карет швидких (у прямому розумінні цього слова) було лише три, а телефонів для виклику лікарів й узагалі всього декілька. Будували швидку на гроші мецената графа Толстого.

Спеціальні вуличні телефони змінились на мобільні, а карети з кіньми — на нові «форди». Крім того, виклик швидкої допомоги максимально автоматизували. Тепер у спеціальному координаційному центрі можна відстежити посекундно шлях від першого телефонного гудка до візиту лікаря у ваш дім.

Справжній технологічний вулик, що не припиняє працювати ні на хвилину. За добу кожен з диспетчерів приймає щонайменше 350 дзвінків. Саме тут відповідають, коли ви телефонуєте на 103 в Одеській області. А далі автоматизована система розподіляє ваш виклик на окрему бригаду.

Далі заявку отримує інша диспетчерська, вона вже відправляє сигнал і всі дані в карету швидкої. Після цього за справу береться водій. Саме він буде головним наступні кілька хвилин, поки до пацієнта прямують лікарі.

В середньому, аби дістатись до адреси, бригаді швидкої потрібно 10 хвилин. Далі ще разів з 15 за добу вони врятують не одне життя тих, хто цього потребує.