За їхніми результатами наша делегація сформулювала свою принципову позицію щодо гарантій безпеки.

Потенційний договір має бути ратифікований в парламенті країн-гарантів, а також прийнятий на референдумі в Україні. А ще — гарантії мають бути подібними до п’ятої статті НАТО, яка передбачає спільну оборону вразі агресії. Гарантами виступатимуть члени Радбезу ООН, зокрема й Росія, а також ще низка країн.

Представники нашої делегації зазначили: якщо нам вдасться закріпити ці положення, Україна не розміщуватиме на своїй території іноземні військові бази, а також не вступить в жоден військово-політичний союз, але курс на ЄС — зберігається.

«Реальна така зацікавленість, деякі країни вже дали попереднє погодження, але ми чекаємо офіційних повідомлень для того, щоб це було вже зроблено. І, в принципі, це та система, на якій ми хочемо побудувати нове майбутнє України з точку зору безпеки», — заявив голова української делегації Давід Арахамія.

«В целях повышения взаимного доверия и создания необходимых условий для дальнейшего ведения переговоров и достижения конечной цели — согласования подписания вышеуказанного договора — принято решение кардинально в разы сократить военную активность на Киевском и Черниговском направлениях», — повідомив заступник міністра оборони РФ Олександр Фомін.