Начебто на електронні адреси громадян зі вчорашнього дня надходять листи з прикріпленими файлами невизначеного характеру. У разі їх відкриття користувачі втрачають доступ до власних акаунтів.

У парламенті не виключають того, що ці атаки організувала Росія з метою збору інформації.

«Повідомлення про цю проблему глобальне, але сам фішинг, сама розсилка відео ще локальна. Умовно кажучи, частину цієї атаки вдалося відбити на початковому етапі але в окремих випадках де користувачі були неуважні вона почала рухатися далі. Але поки що загальна кількість невідома, передбачаєтсья що це там близько, ну до 1000 користувачів. Небезпека як раз полягає в тому що ви втрачаєте контроль і над своїми фінансами і над каналами комунікації», — заявив консультант Світового банку з кібербезпеки Михайло Кольцов.

Експерти додають: є ймовірність того, що за цією атакою стоять шахраї, які скористалися ситуацією в країні, аби зламувати рахунки громадян.

«Ми підозрюємо, що це можуть бути злочинні групи, які вирішили скористатися цією ситуацією і запустити подібну ініціативу. Втім, я все-таки підозрюю, враховуючи, що в нас відбувається в фізичному світі, у цифровому світі, ми маємо того ж самого ворога», — зазначив Михайло Кольцов.

Крім того, останнім часом українцям надсилають реквізити у Telegram, за якими начебто можна надати фінансову допомогу нашій державі.

«Вы можете видеть в соцсетях призывы отправить денежное пожертвование Украине. Только дело в том, что вот это, то что сейчас гуляет по Instagram, это скам, это обман. План т-3 — это скам, вы можете загуглить, это жулики. Но что больше всего удивляет, это то, что как вы видите на скриншоте, с территории России нельзя сделать пожертвование, то есть те люди запостили это к себе и сами даже не проверили, не сделали донат», — повідомив блогер Ануар Тлегенов.

Аби убезпечити себе від фішингу та кібершахрайства, ні в якому разі не відкривайте будь-які посилання, аудіо чи відео файли з неперевірених джерел та не скануйте звідти QR-коди.

Останні новини

Дивитися все