Інна Білоус, співзасновниця благодійного фонду «Маніфест миру», мати трьох дітей. Найменшій, Маші, 7 років, старшій дитині 14. Основні принципи безпеки у будь-якій надзвичайній ситуації в сім’ї Інни знають ледь не з пелюшок. Як, наприклад, правило безпечної стінки. У випадку обстрілів треба знайти у квартирі чи будинку опорну стіну і до стабілізації ситуації залишатися там, чекаючи нових інструкцій від дорослих. Довіра дитини до батьків тут дуже важлива, розповідає волонтерка.

В ігровій, а може в жартівливій формі Інна радить проходити сценарії усіх можливих надзвичайних подій. І йдеться не тільки про війну. В Одеській області розташований припортовий завод, аміачні сховища — це теж точки небезпеки. Психолог же каже: насамперед потрібно заспокоїтись батькам. Діти відчувають тривогу старших.

Крім того, пояснювальну роботу потрібно вести і в навчальних закладах. Цього тижня у школах Одеси провели класні години про безпеку та планові навчання з евакуації. Кілька бонусних порад: з підлітками можна разом подивитись фільм італійського режисера Роберта Беніньї — «Життя прекрасне». Там якраз описується ставлення батьків до надзвичайних ситуацій і їхнє проходження з дітьми. Чітку інструкцію, що робити у випадку військових дій, можна знайти в методичці Світлани Ройс.