Нелюдські тарифи на опалення: одесити зібрались на акцію протесту (відео)
Жителі малоповерхівок обурені новими тарифами на теплопостачання. Зазначають: суми у квитанціях різняться від п’яти до дванадцяти тисяч гривень залежно від площі квартири. Переважно в таких будинках проживають пенсіонери, які отримують близько трьох тисяч гривень на місяць. Тож де брати необхідні кошти, люди не уявляють. Тож вихід із цієї ситуації вирішили шукати разом.
24 Січня 2022, 18:31В січні мешканці одно- та двоповерхових будинків Одеси отримали платіжки за опалення в 3–4 рази більші, ніж за попередній місяць. Цими вихідними обурені жителі різних районів міста зібралися на бульварі Жванецького.
Попередній тариф за опалення становив 32 грн за квадратний метр. Новий — 110 грн — деякі одесити побачили у квитанціях за грудень 2021 року. Кажуть, ніяких попереджень про підвищення не було. Хоча на сайті КП «Теплопостачання міста Одеси» все ж розмістили інформацію, але цього виявилось недостатньо.
Віталій мешкає в Лузанівці. Чоловік каже: саме час звикати грітися на отаких оголених трубах теплопостачання, адже через високі тарифи він не зможе сплачувати захмарні суми у квитанціях.
Жителі Лузанівки скаржаться: труби роками стоять без теплоізоляції. На додаток в них з’явились дірки, з яких постійно протікає вода.
Одесити вирішили об’єднатися та організувати у вайбері чат під назвою «Високі тарифи на тепло». Наразі в ньому більше ніж 800 учасників. Кажуть, це лише десята частина тих, хто потерпає через захмарні тарифи. Аби їх почули — організували зібрання, на яке запросили народних депутатів, представників КП «Теплопостачання міста Одеси» та громадських організацій. А ще адвокатів, які представляють інтереси громадян.
У комунальному підприємстві «Теплопостачання міста Одеси» цю ситуацію пояснюють новими розрахунками. Їх зробили для будинків, в яких досі не встановили теплові лічильники.
Директорка КП «Теплопостачання міста Одеси» Ганна Позднякова розповідає: закон «Про комерційний облік» ухвалили ще у 2017 році. Він передбачає, що абоненти повинні самостійно встановити прилади обліку — загальнобудинкові лічильники на тепло. За її словами, більшість містян скористалися муніципальними програмами та отримали компенсацію за такі витрати. За п’ять років лічильниками обладнали більш ніж 90 % будинків.
Втім, громадяни налаштовані радикально. Планують 9 лютого під час сесії зібратися під стінами мерії. Вимагатимуть повернути торішні тарифи. Поки ж шукатимуть для кожного будинку індивідуальне рішення. Або встановлюватимуть загальнобудинковий лічильник, або взагалі перейдуть на автономне опалення.