Одеситам радять, як не замерзнути в люті морози (відео)
В Одесу повернулись люті морози. Взимку малеча найбільше радіє снігу, ковзанці та санкам. У такий час важливо вберегти себе та рідних від наслідків переохолодження, яке може настати непомітно. Як його розпізнати та що робити, якщо ви все-таки змерзли?
12 Січня 2022, 18:49Серед популярних для прогулянок місць — парки та ковзанки. Лікарі кажуть: якщо ви збираєтесь просто стояти, залишайтеся на морозі не більше ніж 20 хвилин. А заняття спортом чи активні ігри дають змогу навіть за мінус 10 провести на вулиці півтори-дві години. Що стосується прогулянок з дітьми, то за нуля градусів можна перебувати на вулиці до двох годин, за мінус 10 — не більше ніж годину.
Якщо ви відчули, що ніс та вуха замерзли, а кінцівки почали поколювати або німіти — час зайти в тепле приміщення, випити чаю та скуштувати щось з високим вмістом жиру, аби організм отримав нову порцію енергії.
Запорука тепла — це термобілизна та багатошаровість. Краще вдягати тонкий одяг, але в декілька шарів, легку та довгу верхню куртку, ніж теплу, але коротку.
Як з’ясувалось, одесити також здебільшого керуються правилом: мода — то добре, але має бути тепло. А ось, ті хто переїхав до Одеси з інших регіонів України, вважають що в нас чудова та комфортна погода взимку. У порівнянні з рідними краями вони морозу майже не відчувають.
Також лікарі наголошують: під час морозів треба закривати відкриті ділянки тіла, які швидко віддають тепло. Це шия, кісточки та зап’ястя. А ще — багато рухатись та наносити щільний шар захисного крему на шкіру обличчя та рук.