В Україні скоротили термін видання дозволів на будівництво (відео)
Майже 14 тисяч повідомлень про початок будівництва і 2 тисячі заяв на отримання дозволу на виконання робіт. А ще приблизно 10 тисяч декларацій та сертифікатів на прийняття в експлуатацію об’єктів. Все це опрацювала за перші три місяці роботи Держінспекція з архітектури та містобудування, яку створили після ліквідації ДАБІ. Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час форуму «Реформа містобудування — фінішна пряма». У заході взяли участь урядовці, депутати, експерти та представники будівельного ринку, а також професійних об’єднань і організацій.
21 Грудня 2021, 20:07Собівартість житла в Україні має зменшуватися, а зведення квадратних метрів прискорюватися. Така головна мета реформи містобудування, яка розпочалася цьогоріч в Україні. У Мінрегіоні заявляють: вже мають вагомі досягнення, насамперед у боротьбі з корупцією.
Замість ліквідованої Державної архітектурно-будівельної інспекції нині працює нова структура. За словами міністра, вона максимально спростила подання документів.
Ще не так давно у сумнозвісному ДАБІ переважали «договорняки», рішення ухвалювали однойменно та штучно створювали паперову тяганину. Через це місяцями могли видавати дозволи на будівництво та перевіряти об’єкти перед введенням нового житла в експлуатацію.
Тепер же, з ліквідацією ДАБІ та переведенням паперового обліку у цифровий, процеси видання дозволів значно скоротилися. А головне — стали прозорішими.
Перші позитивні зрушення вже відчули на собі й самі забудовники.
Також представники влади наголосили: в основу реформи містобудівної галузі заклали три «кити»: цифровізацію, децентралізацію та відповідальність. Усі вони містяться у законопроєктах № 5655 та 5877, які вже підтримали у першому читанні та зараз готують до ухвалення в цілому.
Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк переконана: ці законопроєкти допоможуть в максимально стислі терміни навести лад в містобудівній реформі. Своєю чергою це дасть змогу зменшити ціни на квартири для українців і призведе до зростання довіри до України як ринку для інвестицій у сферу нерухомості.
Рекомендуем
