На сьогодні у світі діабет мають близько 420 мільйонів людей. Такі невтішні дані наводять у Всесвітній організації охорони здоров’я. Найголовніша проблема у боротьбі з цією хворобою — занадто висока ціна інсуліну. До того ж за останні майже 40 років кількість хворих на цукровий діабет у світі зросла в чотири рази. Їх могло б бути значно менше, а люди, які вже хворіють, могли б переносити недугу легше. Лікарі стверджують: на 60 % протидія захворюванню в руках самого пацієнта.

Цукровий діабет — це порушення обміну речовин, за якого організм втрачає здатність контролювати та регулювати рівень глюкози у крові. Найбільш схильні до нього люди, які мають відповідну спадковість, зайву вагу та ведуть малорухливий спосіб життя. Спрага, погіршення зору, різка зміна ваги та надмірна втома — симптоми, що вказують на розвиток цукрового діабету. Ці фактори варто знати кожному, хто прагне запобігти захворюванню.

Діабет другого типу називають хворобою достатку. Але його можна уникнути у 80 % випадків, — стверджують фахівці. Насамперед не переїдайте та зменшуйте порції їжі. Рухайтеся, бо ті люди, які більшу частину дня проводять сидячи, на 90 % більше схильні для розвитку діабету. А от діабету першого типу, на жаль, запобігти неможливо. Втім, можна допомогти мінімізувати його наслідки та жити повним життям. Саме такі цілі поставили собі за мету автори освітньої онлайн-платформи — «Сімейна академія: «Діабет від А до Я».

Учасники проєкту розповідають батькам та їхнім дітям в онлайн-режимі, що таке діабет. Які існують принципи правильного харчування та фізичних тренувань при цукровому діабеті, а також про тонкощі його лікування.

Долучитися до онлайн-проєкту легко. Введіть у пошуку назву: «Сімейна академія від А до Я».

Останні новини

Дивитися все