Це менш ніж 1 % від загальної кількості населення. Експерти називають такі цифри замалими та зазначають: IT-напрямок потрібно популяризувати. Це дасть змогу виконати амбітний план уряду до 2024 року підвищити частку ІТ у ВВП країни до 10 %.

«Зміни треба робити в IT-освіті для того, щоб цей напрямок був потужніший. Ми бачимо, що ринок росте і наші спеціалісти одні з найкращих у світі. Інша проблема — що ми готуємо спеціалістів, але є відтік спеціалістів, ми маємо їх утримувати саме в Україні», — заявив заступник міністра з питань цифрового розвитку, трансформацій та цифровізації Артур Селецький.

ІТ-бізнес витрачає чимало ресурсів на освіту свого персоналу. Адже айтішник має постійно вдосконалюватися.

«ІТ-індустрія розвивається дуже потужними темпами, в деяких напрямках кожен рік змінюються інструментарії та підходи. Це означає, що протягом життя навчання проходить дуже динамічно і, якщо людина швидко не навчиться змінювати себе і розвиватися, вона випаде і буде відчувати дискомфорт», — зазначив віцепрезидент з освітніх питань IТ Ukraine Association Максим Почебут.

Галузь інформаційних технологій посідає третє місце в Україні за обсягами експорту послуг. Торік, за даними НБУ, він сягнув 5 мільярдів доларів і випередив показники машинобудування та хімічної промисловості.