Навіть якщо це тимчасово призведе до зменшення доходів.

Про це свідчать дані опитування, яке провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

«Є три основні заходи карантинні, які підтримують більшість громадян. Так, 56,5 % підтримують обмеження масових релігійних заходів на час локдауну: хресні ходи і масові зібрання вірян. 46 % опитаних підтримують доступне і масове безкоштовне тестування на COVID-19 для всіх, хто цього забажає. Це дуже важливо, цей захід є в інших країнах і він дозволяє виокремлювати, де є захворюваність, де немає», — повідомив аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський.

«Якщо ми дивимося на європейські держави, то там відсоток вакцинації є більший, але і відсоток людей, які вірять в те, що вакцини є ефективними, і є розуміння того, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб побороти цю пандемію, власне, підвищує відсоток людей, які вакцинуються. Ми впевнені, що в і Україні темпи будуть зростати, тому що дослідження показало водночас 25 %, які планують вакцинуватися, і найближчим часом ось ці люди будуть вакциновані», — зазначила виконавча директорка Центру громадянського представництва «Життя» Лілія Олефір.

Кияни натомість не бояться можливого запровадження більш суворого карантину. Кажуть: вже адаптувалися до нових реалій.

Зазначимо: в Міносвіти раніше заявили, що за умови вакцинації 80 % працівників, школи не закриватимуть навіть у разі погіршення епідеміологічної ситуації та зміни карантинної зони регіону. Водночас у київській мерії звітують: вже наступного тижня у столичних закладах освіти кількість вакцинованих працівників сягне якраз 80 %.