Про це свідчать дані інтерактивної карти «ЛУН Місто Air».

Втім, показник якості повітря постійно змінюється. Тож аби кожен охочий міг дізнатися, яка ситуація біля будинку, роботи чи в іншому місці, в Одесі встановили приблизно 20 спеціальних станцій.

«Ось такі станції. Вони в режимі реального часу вимірюють якість повітря і передають ці дані на сервер, а потім на ось таку інтерактивну карту. На цю карту може зайти кожен охочий і подивитися, яка якість повітря саме зараз у конкретних локаціях», — прокоментувала куратор проєкту «ЛУН Місто Air» Анна Денисенко.

На карті позначки чотирьох кольорів: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. Рівень забруднення насамперед залежить від вихлопів транспорту.

Усі станції розставлені у квартирах одеситів, для цього люди подавали відповідні заявки. Долучитися до проєкту можна і зараз.

Додамо, такі ж станції встановили і в інших міста України.

«Що розуміється під якістю повітря: ми за допомогою наших станцій міряємо концентрацію пилу в повітрі. Чим більша ця концентрація, тим більше ми цих пилинок вдихаємо, тим більше пилинок потрапляє в наш організм і можуть призводити до негативних явищ. Суть вимірювання базується на розсіюванні світла», — повідомив керівник команди розробки «ЛУН Місто Air» В’ячеслав Борецький.