Йдеться, зокрема, про електросамокати, велосипеди та навіть автомобілі. Цей тренд є глобальним, стверджують експерти. Явище називається шеринговою економікою та може значно спростити життя в мегаполісах.

«Шеринг достатньо розвинутий: таксі, доставка їжі, оренда житла у Львові — різниці нема. Наприклад, єдина відмінність, яка може відрізняти великі міста України від Києва, — це додаток, який дозволяє щохвилинно орендувати машину. Це дуже поширено в Європі та західних країнах, куди ти приїжджаєш і де ти недовго», — повідомила авторка Індексу шерингової економіки Марія Чапля.

«Один каршеринговий автомобіль здатен обслуговувати до 10–12 родин. Що це означає? Уявіть собі Київ, де не 900 тисяч активних автомобілів їздять щодня, а, наприклад, 300 тисяч», — зауважив урбаніст, експерт із транспортного планування та моделювання Дмитро Беспалов.

Зазначимо: Київ потрапив у десятку світових столиць, де розвивається економіка спільного використання (так звана sharing economy). Перші місця посідають столиця Грузії Тбілісі та столиця Естонії Таллінн.

Останні новини

Дивитися все