(Не)люб’язне сонце: як врятуватися від спеки? (відео)
Тепловий та сонячний удари дедалі частіше трапляються на пляжах Одеси. За симптомами ці два стани майже не відрізняються і настають, коли на вулиці температура перевищує 40 градусів за Цельсієм, — зазначають медики. Як вберегтись від перегріву та що робити, якщо уже стало зле?
29 Червня 2021, 19:12Тривале перебування під прямими сонячними променями загрожує здоров’ю. Проте у спекотних приміщеннях не безпечніше. Серед ознак теплового або сонячного удару — головний біль, нудота, слабкість та пришвидшений пульс.
За температури 40-42 °С руйнуються білки, а наші органи складаються саме з них, — пояснює медик. Насамперед страждають нирки та м’язи серця. Через це нам і стає зле.
Проте воду слід обирати не льодяну, а температуру на кондиціонері виставляти не набагато меншу, ніж на вулиці. Адже можна підхопити ангіну, що часто трапляється саме влітку, зазначають лікарі. Якщо ж на пляжі чи серед міста вам уже стало зле — намагайтесь відійти у тінь, просіть про допомогу та відразу викликайте швидку.
Нагадаємо, торік в Одесі 10-річна дівчинка з Києва отримала набряк мозку внаслідок теплового удару. Її дві доби рятували лікарі. На щастя, обійшлося без наслідків для здоров’я дитини.
Рекомендуем
