Про це заявили у Державному агентстві з енергоефективності. Зазначають: наша держава може забезпечувати себе ресурсами та не закуповувати їх в інших країн.

«Ідеться про вирощування енергорослин. В Україні, за різними оцінками, до п’яти мільйонів гектарів так званих деградованих земель. Щоб ви розуміли, ці землі ніяк не використовуються для агробізнесу, там просто не росте нічого. Зазвичай це або заболочені, або засушені землі, і вони непридатні для сільського господарства. Ми говоримо про те, що варто додати можливість бізнесу брати дешево в оренду ці землі для того, щоб вирощувати там енергорослини», — прокоментував в. о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Крім того, енергетичні рослини, наприклад різні види верби й тополі, здатні відновити деградовані землі.

«Енергорослини ростуть швидко, і після 20–30 років вони завдяки тому, що там є опале листя, створюють шар гумусу, який і перетворює деградовану землю на родючу. По-перше, ми використовуємо ті землі, які не приносять кошти місцевому бюджету. З іншого боку, ми отримуємо власний біоресурс і не шкодимо екології», — наголосив Гура.

За словами очільника державного агентства з енергоефективності, за імпорт усіх енергоресурсів Україна заплатила торік 7,5 млрд доларів США.

Останні новини

Дивитися все