Мета освітнього проєкту — розширити можливості працевлаштування жінок. Організатори очікують, що протягом навчального періоду приблизно 350 учасниць здобудуть нову спеціальність в ІТ-секторі.

«Питання протидії насильству і боротьби з домашнім насильством є одними із ключових пріоритетів уряду і влади. Ми затвердили багато документів. Ми запускаємо сьогодні новий інструмент. Не боротьби з домашнім насильством, а упередження й гарантування жінкам, які потенційно страждають від домашнього насильства, сексуального, психологічного чи економічного, здобути ще один інструмент незалежності», — заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської інтеграції України Ольга Стефанішина.

Серед ключових напрямків навчання — програмування мовами Java, JavaScript, РНР, а також тестування, вебдизайн та проєктний менеджмент. Крім того, учасниці проєкту отримають консультації кар’єрних радників, які надаватимуть індивідуальну підтримку в процесі пошуку роботи.

«Були такі стереотипи, що ІТ-курси — це для людей, які мають технічні спеціальності. Що простіше влаштуватися тим, хто освіту здобув за кордоном і володіє англійською мовою. Що жінкам, тим паче не маючи досвіду і не маючи освіти, туди практично закритий шлях, але з’явилася така нагода. Чесно кажучи, я спочатку не повірила», — розповіла учасниця проєкту Анастасія Андрійчук.

«Виявила цю інформацію про ІТ-курси. Я людина з іншої сфери, але мене це дуже зацікавило, я заповнила заявку і потім цей весь процес розпочався: проходили співбесіди консультації і спілкування зі мною як з учасницею, запитували, який напрямок саме мене цікавить. Для мене показовим є приклад радниці міністра інфраструктури Яніки Мерило, яка працює в Україні, вона з Естонії і працює в ІТ», — зазначила учасниця проєкту Христина Пригода.

Проєкт реалізується у партнерстві з київськими та львівськими IT-школами за підтримки Посольства Швеції та ООН. Перша група з 200 учасниць розпочне навчання вже в травні. Заняття триватимуть пів року.

Останні новини

Дивитися все