«Цензорка», або «107 матерів» — фільм словацького режисера Петера Керекеса, створений у копродукції України, Словаччини та Чехії. Спочатку сюжет був зовсім інший: головним героєм мав бути чоловік. Режисери шукали локації для зйомки фільму, і їх зацікавила Чорноморська виправна колонія. При ній працював будинок дитини, де до трирічного віку утримували дітей засуджених жінок. І саме долю позбавленої волі ув’язненої, яка народжує немовля в установі, поклали в основу фільму.

Актриса, яка грала ту саму цензорку, на момент знімання фільму була начальником оперативного відділу Чорноморської виправної колонії № 74. Ірина охороняла осіб, що прибували до установи, показувала саму територію. Так вийшло із режисерами майбутнього фільму. Вони побачили її спілкування із засудженими та вже за декілька місяців запропонували пройти проби. Так все й склалося.

Однією з перших сцен фільму став епізод народження дитини. Як розповідає Ірина Кір’язева, пологи відбувалися насправді.

У колонії, як і в повсякденному житті, проводили свята на Новий рік, Перший дзвоник, 8 Березня. На території була школа, засудженні мали змогу отримати базову освіту, а також отримати профосвіту та працювати після звільнення з установи.

Ще одній героїні заради ролі довелося обрізати та перефарбувати волосся. Оскільки проєкт знімали протягом декількох років, підтримувати зачіску та колір волосся потрібно було постійно. Все, аби глядач нічого не помітив.

Зазначимо, фільм «Цензорка» презентують на Одеському міжнародному кінофестивалі вже у наступному році.