В Одеському обласному центрі нефрології та гемодіалізу неабияк людно. До установи прибули представники комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації. Вони мали ознайомитися з роботою підприємства та отримати доповідь від тимчасової директорки закладу та голови департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА. Однак все це перетворилося на словесну перепалку між пацієнтами центру та його персоналом.

Вже вкотре пацієнти центру скаржаться: керівництво закладу, що призначили від профільного департаменту ОДА, їм не до вподоби. Комітету з Києва висловили багато претензій: і про тендерні закупівлі нібито за завищеними цінами, і про погану якість витратних матеріалів та недбале ставлення до проведення процедур.

Та виявилося, що голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький вже знає про всі скарги. Навіть про поведінку деяких працівників, зокрема завгоспа, який начебто погрожував пацієнтам. Крім того, стало відомо: від Одеської області жодного пацієнта, який потребує пересадки нирок, чомусь не внесли у відповідну чергу.

Згодом розмова стала конструктивною. Михайло Радуцький зазначив: у ситуації, що склалася в установі, винне керівництво як другого, державного, відділення, так і приватного першого. Адже саме вони мали домовитися між собою і не втручати у ситуацію пацієнтів.

Нашій знімальній групі врешті вдалося поспілкуватися з Інною Свирід, яка раніше не хотіла пускати нас до закладу і кликала охоронців. Вона зазначає: вчинила так, бо хвилювалися за емоційний стан своїх пацієнтів.

Саму ж ситуацію, яка склалася у центрі гемодіалізу мають вирішити так: від комітету з питань здоров’я та інших профільних структур утворять спеціальну робочу групу. До неї увійдуть і депутати Верховної Ради, зокрема нардеп-одесит Олексій Леонов. Тож далі пацієнтам державного і приватного центру діалізу залишається чекати рішення цієї робочої групи.

Последние Новости

Смотреть все