«Ви питали, чому Росія щоразу організовує цю безперспективну для неї розмову. Бо це щоразу відбувається за тиждень чи два до проведення заходів, коли українська сторона скликає засідання Генеральної асамблеї. Цього разу воно відбудеться 23 лютого. Одним із пунктів порядку денного там заявлена доповідь про ситуацію на окупованих територіях України. От вам і відповідь на ваше запитання. Росія своїми діями намагається підірвати авторитет Генеральної асамблеї. І багато країн від цього не в захваті», — сказав Кислиця в інтерв’ю LB.UA, опублікованому в четвер.

Він також зазначив, що під час засідання 23 лютого Україна має намір порушувати питання проведення на тимчасово окупованій частині Донбасу форуму «Русский Донбасс».
«Ми про це говоримо із нашими партнерами, із секретаріатом ООН. Це питання відображається у наших матеріалах, які ми надсилаємо в інші представництва. Чи буде Україна через це скликати засідання Ради безпеки? Ні, не буде: це ще не той рівень проблеми, який потребує прямого залучення Радбезу. Чи це стане частиною нашої роботи з розробки нових документів уже наступної сесії? Так, стане. Чи про це ми говоритимемо під час засідання Генеральної асамблеї 23 лютого? Так, говоритимемо», — зазначив він.
Кислиця додав, що 23 лютого відбудеться брифінг під головуванням керівництва Міністерства з питань тимчасово окупованих територій для країн-членів вже всієї ООН, а не тільки для Радбезу, щодо ситуації на Донбасі та в Криму.
Він наголосив, що представництво України при ООН постійно обговорює питання повноцінного запуску «Кримської платформи» на базі ООН.
«Тому я бачу великий потенціал «Кримської платформи» у тому, щоб ми мали можливість протягом року взаємодіяти з нашими партнерами в багатьом галузях, які дотичні до наших резолюцій. А це питання маркування товарів, міграції, незаконної паспортизації, зміни етнічного складу населення, питання боротьби із COVID-19 тощо. У «Кримській платформі» закладена своя додана вартість», — сказав він.


на прямому зв’язку:
Ганна Шелест, експерт-міжнародник