Аміна Окуєва народилася в Одесі, деякий час жила в Москві та в Чечні. Після другої чеченської війни переїхала в Україну. Служила в лавах батальйону поліції «Київ-2». Одночасно була речницею «Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва», яким керував її чоловік Адам Осмаєв. У Росії його звинувачують у замаху на президента Володимира Путіна.

30 жовтня 2017 року автомобіль, у якому перебувала Аміна Окуєва з чоловіком Адамом Осмаєвим, розстріляли біля селища Глеваха Київської області. Аміна загинула.

«Учасники злочинної організації за грошову винагороду здійснювали замовні вбивства, зокрема позбавили життя директора ТОВ «Капарол», директора відділу реклами Київського метрополітену, приватного підприємця, а також скоїли замах на вбивство адвоката, який захищав інтереси постраждалих підприємців. Окрім того, вони спільно з громадянином Російської Федерації, який перебуває у розшуку, позбавили життя громадську активістку Аміну Окуєву, а також вчинили замах на вбивство її чоловіка», – повідомила прес-служба Офісу генпрокурора.

Обвинуваченим інкримінується: створення та участь в злочинній організації; закінчений замах на умисне вбивство з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб; придбання, носіння, зберігання та передача вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу; незаконне виготовлення вибухового пристрою та заволодіння вогнепальною зброєю і бойовими припасами. У разі доведення вини їм загрожує довічне позбавлення волі.

на прямому зв’язку:
Ірина Камінська, мати Аміни Окуєво