Закон посилює відповідальність за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Відновлюється і збільшується відповідальність за керування авто напідпитку від 17 тисяч грн за перший випадок до 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років за другий. За третій випадок — конфіскація авто.

Також посилюється кримінальна відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки.
За перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год — штраф збільшено з 510 до 1700 грн, за залишення місця ДТП — з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк 1–2 роки або без такого.
Також збільшено штраф за керування або передача керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, — з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року — 40800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ);
За керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права штраф збільшено з 510 до 20400 грн, а повторне протягом року — 40800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).
Нововведення набудуть чинності після підпису президента і опублікуванні закону.


на прямому зв’язку:
Алла Марченко, речниця патрульної поліції в Одеській області;
Надія Бондаренко, кореспондентка 7 каналу