За допомогою обладнання віртуальної реальності фахівці опановують знання первинної професійної підготовки та підвищують кваліфікацію. Одеса — перше місто в Україні, де запровадили таке навчання.

«Мы обезопасили персонал. Персонал, который только поступил на работу, прошел безопасное обучение. Затем, уже после этого, проходилась стажировка — дублирование на действующих электроподстанциях, на действующем оборудовании», — повiдомив майстер виробничого навчання Центру підготовки та навчання персоналу АТ «ДТЕК ОЕ» Павло Олійник.

Для того, щоб потрапити на електростанцію, потрібні окуляри віртуальної реальності та розроблена українськими ІТ-фахівцями програма. Це допомагає електромонтерам отримувати практичні навички роботи у безпечних умовах. Від грудня 2020 року навчання на тренажері вже пройшли близько ста людей.

«Ощущение полного присутствия передает видеоизображение на 360 градусов. Все видеоизображение соблюдено в реальных масштабах. Специалисты изучают теорию и выполняют более 50 переключений во время ремонта и ввода подстанций в работу», — прокоментував провідний спеціаліст Центру підготовки та навчання персоналу АТ «ДТЕК ОЕ» Олександр Михалюк.

Нині, крім Одеси, на такому обладнанні навчаються фахівці у ще кількох містах України.