«В Україні понад 1,3 млн таких хворих. І серед дітей і підлітків їх найбільше. А ще близько мільйона українців не знають, що живуть із діабетом. Люди, які хворіють на цукровий діабет, мають більший високий розвиток ускладнень на чуму 20–21 року — це COVID-19», — заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

«На сьогодні поширеність і захворюваність на цукровий діабет зростає. Мало того, що вона зростає. Це ж не тимчасове захворювання, а та недуга, яка залишається з людиною на все життя. Діабет ускладнює коронавірус і перебіг цього захворювання, а коронавірус своєю чергою підштовхує людей до ускладнень із діабетом», — повiдомила завідувачка відділення дитячої ендокринної патології Інституту ендокринології Наталя Спринчук.

Експерти зазначають: багато українців дізналися, що хворіють на цукровий діабет саме тоді, коли лікували коронавірус. Наразі організатори проєкту залучають представників великого та місцевого бізнесу до того, аби проводити експрес-тестування на діабет у регіонах.

«Диабет протекает бессимптомно. Поэтому я обращаюсь к югу нашей страны. Говорю о том, что надо проводить скрининг. Обращаюсь к бизнесу юга нашей страны. Заходите к нам на сайт — регистрируйтесь. Начинаем проводить эту акцию вместе. Вам всего-навсего нужно зарегистрироваться и привлечь нас как общественную организацию, чтобы провести у вас скрининг. Мы приедем с врачами и тестами», — зазначила голова ГО «Асоціація лідерів сталого розвитку» Олена Зубарєва.

Організатори проєкту кажуть: в Україні скринінг на діабет востаннє проводили у 2012 році. Другим негативним моментом є те, що з 2016 року в нашій країні не ведуть статистику захворюваності на цукровий діабет.

Последние Новости

Смотреть все