Щодня можна побачити каякерів, що плавають поодинці або групою. Але ці веслярі тут не тільки для відпочинку. Вони збирають сміття, якого повно як на поверхні води, так і на дні гавані. Такі тури організовує місцева компанія.

«Ми робимо чотири або п’ять спеціальних планових рейсів в тиждень. Також деякі корпорації і приватні особи бронюють окремі тури, щоб їх співробітники або друзі приїжджали сюди, насолоджувалися Сіднейської гаванню і в той же час збирали сміття», — прокоментувала власниця компанії Sydney by Kayak Лора Стоун.

Власниця туристичної компанії Лора Стоун зайнялася збором сміття кілька років тому. Спочатку навіть не очікувала, що відходів буде так багато. У воді знаходять все що завгодно: пляшки, жіночі шпильки, пластикові контейнери, рамки від фотографій і книги.

«Напевно, багато гуляють по набережній і думають, що Сіднейська бухта прекрасна і незаймана, що вона дуже чиста, порівняно з іншими акваторіями світу. Але як тільки сідаєш в каяк або йдеш купатися, то відразу бачиш, як багато сміття. Тому думаю, що наш проект відкриває людям очі», — зазначила Лора Стоун.

За даними ООН, у світовий океан щорічно потрапляє вісім мільйонів тонн пластику. Експерти вважають, що до 2050 року в акваторіях світу сміття буде більше, ніж риби.

«Іноді мене гризуть сумніви, але все ж, думаю, воно того варто. Кожне невелике зусилля того варто. На планеті живе сім мільярдів людей, і якщо кожен зробить трохи, то, звичайно, користь буде», — каже весляр Джулі Грінінг.

Деякі веслярі беруть участь в зборі сміття регулярно. Однодумці поставили перед собою мету — в лютому дістати з води 200 кілограмів відходів, і вже близькі до її досягнення.