Такі довжелезні черги на вулиці Нежданової, 32, спричинила акція з безкоштовної діагностики раку. Всього кров на онкомаркери вирішили здати сьогодні приблизно 200 людей.

Результати вже згодом мають надіслати у Вайбері. У разі підозри на онкологічне захворювання запросять на консультацію до профільних медиків.

Хто не встиг сьогодні, може отримати направлення на безкоштовний аналіз на онкомаркери у свого сімейного лікаря.

Лікарі диспансеру кажуть: важливо приділяти особливу увагу профілактиці онкозахворювань. Адже статистика невтішна: щороку в Україні діагноз ставлять близько 140 тисячам людей.

За словами генерального директора Одеського обласного онкологічного диспансеру Олега Лук’янчука, в цивілізованому світі обстеження проходять щорічно.

Одеситкам радять проходити безкоштовну мамограму. Наприклад, у лікарні на Зоопарковій, 8, таке обстеження безоплатне не лише на честь Дня боротьби з раком. Тож не дивно, що охочих сьогодні менше, ніж в онкодиспансері.

Рак можуть провокувати несприятливі екологічні умови, а також неправильний спосіб життя: паління, алкоголь, переїдання тощо. Для профілактики найважливіше — це свіже повітря, спорт та здорове харчування.