Розвалений навпіл флігель, цегли з ракушняка та купа робітників, які консервують будівлю. Такий вигляд зараз має подвір’я, де мешкає Станіслав Вишневський разом зі своє дружиною та 15-річним сином. Саме про них люди кажуть «народилися у сорочці». Адже у вівторок після обіду частина їхнього будинку обвалилася. На щастя, у ці хвилини, вдома нікого не було.

Окрім родини Вишневських, у цій частині будинку мешкає декілька сімей. Їм теж загрожує небезпека, адже інша частина будинку вже пішла тріщинами. Щоб хоч тимчасово зупинити руйнівні процеси, підрядник вже консервує завалену частину флігеля.

Причиною цього інциденту мешканці бачать у старому даху. Кажуть: останні три роки з нього активно тече вода після кожної негоди. Затікає під стіни та просто вимиває їх. А нещодавній сніговий замет став останньою краплею.

У міськраді зазначають: про поганий стан будівлі знали та навіть пропонували мешканцями інше житло. Втім, варіант кімнати у гуртожитку їх не влаштував.

Стосовного самого будинку у мерії також ухвалили рішення: його поступово відновлюватимуть. Мають зміцнити стіну, оновити дах, а комунікації замінити.

Причини обвалення на Деволанівському узвозі ще встановлюють. Проте для більшості одеситів не секрет, що саме ця будівля стоїть роками занедбана.

А от в міськраді впевнені: обвал стався через недбале ставлення власників цих приміщень. За дві доби це вже третій випадок руйнування будівель в Одесі.

Дені Шевський, який підготував цей сюжет, приєднається до нас у студії.

А що робити людям, які залишилися без даху над головою, на що можуть розраховувати жителі аварійних будинків та як себе убезпечити, аби не опинитися просто неба у разі обвалення розповiв юрист Сергій Звелiндовський.