Січневий карантин подібний до того, який був введений на початку пандемії в березні, але має деякі пом’якшення. Зокрема, буде працювати громадський транспорт, кордони залишаються відкритими, салони краси і перукарні працюватимуть за попереднім записом.

Протягом перших трьох діб, які припали на різдвяні вихідні, правоохоронці склали 261 адмінпротокол, що передбачає штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Виявлені порушення стосувалися роботи торговельних і розважальних закладів та перебування людей у громадських місцях без засобів індивідуального захисту. У спад захворюваності на коронавірус завдяки локдауну вірять не всі одесити. Проте власники закладів здебільшого вимоги Кабміну виконують.

На Дерибасівській принаймні вдень ажіотажу немає. Пенсіонерка Діна Михайлівна з початку пандемії намагається менше виходити на вулицю і взагалі не їздить громадським транспортом. Боїться. Каже: не дезінфікують як слід.

Багато одеситів скаржаться, що зіткнувся з несправедливістю під час першого локдауну. Дехто взагалі лишився без стабільного доходу. Зараз ситуація ще гостріша.

Нагадаємо, карантин триватиме до 24 січня. Крім того, Кабінет Міністрів продовжив дію загальнодержавного карантину з обмеженнями помаранчевої зони до 28 лютого 2021 року.