Суховантаж New Orion вже понад рік перебуває під арештом у Китаї. Його затримали на річці Янцзи начебто через те, що судновласник не розрахувався за минулий ремонт суднА. Тож команда не мала права зійти на берег. Як повідомляють родичі членів екіпажу, судновласник відмовився забезпечити моряків їжею, водою і медикаментами. Також кілька місяців не виплачує зарплатню.

Спілкування з компанією не дає результатів, тож рідним залишається тільки чекати. Адже ані представники крюїнгової компанії, ані компанії «Верканія Холдінгс» не беруть слухавку.

За те, що судно стоїть в порту, щодня накопичується борг. Ще одна проблема виникла з китайським сюрвеєром, який має видати довідку щодо технічної справності судна. Через поширення COVID-19 спеціаліст повинен самоізолюватись після перевірки, тому затягує процес, — кажуть родичі моряків. Ситуація, що склалася, вже давно ставить під загрозу безпеку і психічний стан моряків. Екіпаж з 23 людей скоротили до дев’яти, варту несуть цілодобово, майже не сплять.

Моряки хочуть привернути увагу до своєї ситуації:

«Постоянные задержки продовольствия и топлива стали нормой для компании, а для моряков, оторванных от семьи, без финансовой поддержки это невыносимые условия труда. Просим поддержки и понимания. Только с вашим участием нам под силу разбудить совесть и элементарное человеческое уважение у причастных к этому безобразию людей».