Такого результату досягли завдяки розвитку технологій та гарним кліматичним умовам для інвесторів. Вагомий внесок у зелену енергетику зробила й Одеська область.

Якщо в Україні встановлена потужність електрогенерації трошки більше ніж вісім гігаватів, то в Одесі це 577 мегаватів зі всієї генерації. Це 7 % умовно. Тому так, дійсно, я можу констатувати те, що в Одесі та в Одеській області відновлювана енергетика розвивається дуже добре», — заявив т. в. о. голови Держагентства з енергоефективності України Костянтин Гура.

Проте зростання генерувальних потужностей має певні наслідки та виклики.

«Але тут є й інша сторона медалі, тому що ми маємо балансувати мережу, це важливе питання з технічної точки зору. Скільки ти виробляєш — стільки ти і маєш споживати. Ми розуміємо, що у світі криза, спричинена COVID-19, тому споживання не зростає», — зазначив Костянтин Гура.

Додамо: підвищення енергоефективності національної економіки — концепція нової цільової програми на 2022–2026 роки. Документ передбачає стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів, наприклад, до встановлення сонячних колекторів і теплових насосів.

Последние Новости

Смотреть все