Ялинки, сосни та туї. Обрати новорічне дерево можна на будь-який смак. А от як визначити, чи законно його виростили та зрубали? По відповіді йдемо до екологічної інспекції. Разом з нами у рейд вирушає і перший громадський інспектор, яким може стати будь-хто. Достатньо звернутися до відділу кадрів екоінспекції, скласти іспити та отримати посвідчення. Це робота на громадських засадах.

Від початку продажів зелених красунь вже зафіксували 12 порушень. Щодня чотири групи інспекторів виїжджають на перевірку в різні райони міста. Наша перша точка перевірки — ринок «Привоз». Однак документу про проходження радіаційного контролю у продавця немає. Його можна отримати у будь-якій сертифікованій лабораторії. Штраф становить від 510 до 1700 гривень. Один з інспекторів залишається на точці, а ми рушаємо далі.

Локацію обираємо за допомогою соціальних мереж. У цього продавця з документами все гаразд. До того ж він попіклувався про ті ялинки, які можуть залишитися непроданими.

Переходимо до наступної локації. У хлопців теж немає документів про проходження радіаційного контролю. Також на кожній ялинці є бирка, яка дозволить знайти саме це дерево на сайті Держагентства лісових ресурсів України. Це означає, що її виростили на продаж цілком законно.

Цьогоріч вартість ялинки на «Привозі» стартує від 60 гривень. Але в залежності від району ціни різняться.

Последние Новости

Смотреть все