Організатори кажуть: така практика доволі поширена у західних країнах. В Україні ж проєкт стартував вперше 10 червня цього року.

Щоб долучитися до ініціативи як волонтер або підопічний, потрібно зателефонувати на гарячу лінію 0 (800) 202-147.

«Переважно люди літні можуть подзвонити на нашу безкоштовну гарячу лінію і зареєструватися в нашому проєкті. Так само у нас реєструються волонтери. Це молоді люди, які готові допомагати. Вони реєструються в анкеті, після чого ми надаємо їм онлайн-курс, це таке навчання, яке дозволяє зрозуміти, які є вимоги до волонтерів», — прокоментував координатор гарячої лінії проєкту «Мій телефонний друг» Кирило Філімонов.

Стати волонтером може кожен охочий віком від 14 років. Щоб взяти участь у проєкті, волонтери проходять онлайн-навчання, після нього — тестування. Далі підписують договір про конфіденційність даних та починають спілкування з телефонним другом. Частоту дзвінків визначають самостійно.

В Одесі ж до ініціативи долучилося приблизно шість сотень волонтерів та майже сотня підопічних літніх людей.

«Моя Діна Іванівна, якій 82 роки, вона з Тернополя. Ми зідзвонюємося два-три рази на тиждень. Перший дзвінок був для мене тривожний, я так переживала. Але було все добре, ми проговорили хвилин 30, вона завжди радіє, коли я дзвоню. оли я дзвоню, кажу їй “Гамарджоба!”, а вона мені відповідає “Гагімаджос!” — така грузинська штука», — розповіла волонтерка Стелла Вервес.

Последние Новости

Смотреть все