Відбір медіа проходив у два етапи. На першому обрали 20 онлайн-видань, 15 фейсбук-спільнот та сім телеграм-каналів із таким розрахунком, щоби були представлені всі райони та міста обласного підпорядкування.

«Я очікував більше дезінформації, ніж її було. Вона була, але десь як сметана або йогурт, 10 %. Я очікував пропаганди відсотків 50! А так потроху ніби й непомітно», — зазначив координатор моніторингу Микола Польовий.

«Коли ми моніторили ситуацію у 2015 році, то кількість «джинси» саме в мережевих ЗМІ була набагато більшою. Тобто це були показники десь 30–40 % залежно від видання. Ми помітили, що цього року в онлайн-медіа відбулося спадання показників приблизно вдвічі», — повідомила координаторка моніторингу Наталія Стеблина.

Втім, більшість політичних матеріалів одеських мережевих ЗМІ, фейсбук-спільнот та телеграм-каналів перед виборами мали ознаки замовності. Деякі медіа зловживали і проросійською пропагандою.

Окремі фейсбук-спільноти регіону формували скептичне ставлення до України, виборів та українських політичних інститутів, вживаючи мову ворожнечі.

Последние Новости

Смотреть все