Нагадаємо, українські моряки неодноразово виходили на акції протесту через спекуляції з боку чиновників у сфері дипломування фахівців морського транспорту. Однак, коли саме почнуть дипломувати по-новому, поки не може сказати ніхто.

Кирило — старший судовий механік. Чоловік вже багато років працює в морі. Каже: аби поновити чи отримати профільні документи, потрібно пройти сім кіл пекла та заплатити купу грошей. Адже саме ця сфера — благодатний ґрунт для зловживань чиновників.

У Мінінфраструктури заявляють: виходом з ситуації може стати переведення усних іспитів в електронний формат. Вже й створили спеціальну програму тестування для підтвердження спеціальностей. Переконують, спиралися на європейський досвід. Запустити подібне програмне забезпечення планували ще 2018 року.

За наявності відповідного технічного обладнання моряк зможе складати тести дистанційно. Розробники переконують: система здатна зафіксувати будь-які порушення. Реагуватиме як на сторонній шум, так і на відхід від процедури чи спробу втручання іншої людини.

Списки запитань формуватимуть випадково, відповідно до спеціальності людини. Тим часом моряки до таких новацій ставляться скептично. Адже термінів, коли систему введуть в дію, чиновники не називають. Кількість запитань сягатиме сотні. Поки визначають, скільки коштуватиме реєстрація та участь в електронному тестуванні. Моряки ж своєю чергою побоюються знищення галузі як такої.