Архітектурну пам’ятку на Успенській, 72, намагаються врятувати місцеві мешканці. Люди регулярно витрачають сотні тисяч гривень на ремонти. На горищі укріпили дах, але через дірявий шифер після дощів та снігопадів тут постійно накопичується вода.

Нещодавно тут почали ремонтувати арку, також за власні гроші. Роботи обійдуться щонайменше у півтори сотні тисяч гривень. Пощастило, що в будинок заселився реставратор із досвідом.

Борис раніше працював за кордоном. Каже, там у такому поганому стані архітектурних пам’яток ніколи не бачив.

Ще гірша ситуація у підвалі. Від вологи будинок почав просідати, це видно вже навіть з вулиці: фасад просто тріщить та розходиться, старовинна ліпнина регулярно падає на землю. В одному з підвалів розташована студія відомого одеського фотографа Бориса Бухмана. Одного разу через несправну каналізацію приміщення затопило водою.

Після реставрації арки люди хочуть постелити у дворі плитку. Але робити це немає сенсу, поки комунальники не замінять старий водогін, який от-от стане зовсім несправним. У житловому сервісі кажуть: ймовірно, візьмуться за роботу наступного року.

Цей будинок входить до переліку об’єктів культурної спадщини Одеси. Але зважаючи на його стан, навряд чи можна сказати, що міські чиновники намагаються його зберегти.

Последние Новости

Смотреть все