Свавілля на виборах ректора Одеського національного медичного університету — не новинка. Нагадаємо, вони мали б відбутись ще у 2018 році. Та були відкладені на невизначений термін через конфлікт колишньої очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляни Супрун та ексректора університету Валерія Запорожана. Супрун звільнила тодішнього керівника Медіну, той за допомогою судів оскаржував таке рішення.

Тепер, коли вибори нарешті призначили та навіть взялися проводити, туди не допускають ЗМІ під приводом відсутності акредитації. Хоча за законом вона не потрібна. Фактично ж камери можуть фіксувати серйозні порушення, як-от фотозвіт про голосування.

Приватна охорона «ЗЕВС» на апеляції до закону не відреагувала. Як і поліцейські, які стояли біля входу. Тож довелося викликати правоохоронців за допомогою 102. Лише з другої спроби група таки приїхала на місце. Заяву прийняли, та допомогти пройти на місце виборів так і не змогли. Кажуть: потрібна акредитація. Та юристи вважають інакше.

Щодо самих виборів: свої кандидатури на посаду ректора висунули ексочільник медуніверситету Валерій Запорожан, колишній проректор Владлена Дубініна та керівник міського департаменту охорони здоров’я Олена Яковенко.

Запорожан керував університетом з 1994 року. Його адміністрація неодноразово потрапляла в скандали зі звинуваченнями в корупції та зловживанні владою.

Владлена Дубініна у 2010-му була заступником міністра охорони здоров’я. У червні 2019 року Уляна Супрун підписала наказ про призначення її виконувачем обов’язків ректора Одеського національного медичного університету. Через це одночасно діяли одразу дві адміністрації.

Олена Якименко — з 2018 року директорка департаменту охорони здоров’я міськради. Зараз в її обов’язки входить контроль ситуації з COVID-19 в міських лікарнях.

За словами громадських активістів та волонтерів, посада ректора університету є дуже вагомою, а боротьба може бути запеклою. Адже торішній кошторис Національного медичного університету перевищив 122 мільйони гривень з державного бюджету.

Последние Новости

Смотреть все