Проте повернутися додому можуть не всі. Як жили люди ці п’ять місяців після обвалення та чи допомагала їм міська влада?

«Жизнь — сплошная борьба за жизнь, за выживание». Так про своє життя розповідає пані Марина. Її квартира зруйнована вщент після обвалення на Ясній, 10. Вже п’ять місяців вона, її чоловік та літня мати живуть у невизначеності. Їм пощастило, бо тимчасовий притулок надала власниця невеликого готелю. І весь цей час Марина з чоловіком збирає купу паперів, аби отримати житло від міської влади чи хоча б відповідь на питання, що робити далі.

Місцеві впевнені: обваленню на Ясній можна було запобігти. Якби на їхні скарги відреагували вчасно. Тріщини на будинку з’явилися задовго до того злощасного дня, про це місцеві мешканці не раз казали чиновникам та комунальникам. Але ці звернення проігнорували, кажуть люди.

За словами Марини, у перший тиждень після обвалення чиновники активно з ними спілкувалися та обіцяли допомогти. Але відтоді — жодної звістки. Навіть грошову компенсацію за зруйноване житло міська влада людям не надала.

На збір документів ця родина витратила вже понад 5 тисяч гривень. Однак у мерії вважають, що люди зібрали неповний пакет документів.

Загалом від обвалення на Ясній постраждало три десятки людей. Дев’ятьох відселили до дитячого табору «Мрія». Інші відмовились, бо умови там їх не влаштували. Табір не пристосований до повноцінного проживання, скаржились люди. Тепер більшу частину мешканців повертатимуть додому, на Ясну.

За словами чиновників, наразі вони зробили все, аби обвалення не сталося знову. Навіть провели експертизу, яка показала, що жити тут нібито безпечно.

Нагадаємо, обвалення на Ясній сталося 10 червня. Дивом тоді ніхто не загинув.