Переважна більшість громадян (82 %) збирається взяти участь у місцевих виборах, що відбудуться у жовтні. Показово, що політична мобілізація висока в усіх регіонах України.
Більшість українців (57 %) вважає, що вибори в цілому будуть чесними: при цьому 16 % респондентів впевнені в тому, що вибори пройдуть без порушень, ще 41 % думають, що окремі порушення не вплинуть на кінцевий результат. Водночас майже чверть громадян (23 %) припускають, що результати виборів можуть бути перекрученими, а 6 % впевнені, що результати будуть повністю підтасовані.
31 % опитаних по країні підтримали б на місцевих виборах ту саму партію, за яку вони проголосували на виборах у Верховну Раду. 28 % схиляються до голосування за ту саму партію, проте не виключають, що вони можуть проголосувати за іншу політичну силу.
Щодо поліпшення ситуації внаслідок місцевих виборів як у містах та селах, так і в Україні загалом думки громадян різняться. 38 % опитаних впевнені в тому, що місцеві вибори не змінять ситуації в громадах, проте 34 % вважають, що вибори змінять стан справ у їхніх громадах на краще. Відповідаючи на запитання про становище країни після виборів, 41 % респондентів підтримав думку про те, що нічого не зміниться, тоді як 29 % висловили впевненість у змінах на краще ситуації в країні.

на прямому зв’язку:
Петро Бурковський, політичний аналітик

Последние Новости

Смотреть все