Теруправління Державного бюро розслідувань у місті Миколаєві з нагоди Дня слідчого звітувало про результати своєї роботи в якості органу досудового розслідування за перше півріччя 2020 року.

Нагадаємо, управління територіально охоплює Миколаївську, Одеську та Кіровоградську області. А завдання органів ДБР – запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, вчинених службовими особами, які займають особливо відповідальне становище, суддями, працівниками правоохоронних органів, а також військовослужбовцями у випадку вчинення військових злочинів.

Як розповів т.в.о. директора Територіального управління Сергій Іванченко, за весь період роботи ТУ ДБР у м. Миколаєві у провадженні його слідчих перебувало 9304 кримінальних проваджень. Станом на перше півріччя 2020 року слідчі територіального управління здійснювали досудове розслідування у 1993 кримінальних провадженнях. За цей період слідчі завершили досудове розслідування у 975 кримінальних
провадженнях, з яких 242 скеровано до суду. Станом на сьогодні маємо 45 кримінальних справ, де наявні обвинувальні вироки.

Загалом злочинами, підслідними територіальному органу досудового розслідування, завдано збитків на загальну суму 16 млн 481 тис. 500 грн. У ході досудових розслідувань накладено арешт на майно у кримінальних провадженнях на 7 млн 555 тис. грн. Водночас, державному бюджету вже відшкодовано
4 млн 361 тис. грн.

Згідно до внутрішньої спеціалізації, більшість злочинів, які перебувають у провадженні слідчих ТУ ДБР, можна поділити на такі групи: злочини у сфері службової діяльності та корупції; злочини у сфері правосуддя і вчинені працівниками правоохоронних органів; військові злочини.

Більшість кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими Теруправління, складають провадження у зв’язку із вчиненням злочинів працівниками правоохоронних органів, здебільшого у сфері службової діяльності (ст.ст. 364-370 КК України).

Так, станом на перше півріччя 2020 року:
– 60 кримінальних проваджень розпочато за фактами вчинення кримінального правопорушення за ст. 364 КК України «Зловживання владою або службовим становищем»;
– 75 проваджень розпочато за фактами перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу (ст. 365 КК України).
Зокрема, у провадженні слідчих Миколаївського ТУ ДБР перебувало 234 провадження за фактами спричинення тілесних ушкоджень громадянам у випадках перевищення влади або службових повноважень
працівниками правоохоронних органів (ч. 2 ст. 365 КК України), а також за фактами катування (ч. 1 ст. 127 КК України).

Також за 6 місяців 2020 року у роботі слідчих перебувало 290 проваджень, розпочатих за фактами службового підроблення та службової недбалості (ст.ст. 366 і 367 КК України).

За фактами одержання службовою особою неправомірної вигоди (ст. 368 КК України) та пропозиції надання неправомірної вигоди службовій особі (ст. 369 КК України) ведеться досудове роздування у 146 провадженнях. Загальна сума вилученої неправомірної вигоди за перше півріччя — 558 700 грн.

У сфері злочинів проти правосуддя (ст.ст. 371-400 КК України) здійснювалося досудове розслідування у 312 кримінальних провадженнях, у тому числі у:
— 24 провадженнях, розпочатих за фактами незаконного затримання громадян (ст. 371 КК України);
— 28 провадженнях за фактами притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності (ст. 372 КК України);
– 17 провадженнях за фактами порушення права на захист (ст. 374 КК України);
– 74 провадженнях за фактами постановлення суддями завідомо неправосудного рішення або ухвали (ст. 375 КК України);
– 11 провадженнях за фактами втручання в діяльність судових органів та незаконного втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду (ст.ст. 376 і 376-1 КК України);
– 145 провадженнях за фактами невиконання судового рішення (ст. 382 КК України);
– 19 провадженнях за фактами приховування злочинів (ст. 396 КК України);
– 11 провадженнях за фактами втручання в діяльність захисника чи представника особи (ст. 397 КК України) та ін.

У провадженні перебувало 386 кримінальних проваджень в сфері розслідування військових злочинів, з яких 191 – скеровано до суду.


Також непоодинокими є випадки розслідування ТУ ДБР загальнокримінальних злочинів, учинених працівниками правоохоронних органів (зґвалтувань, розбійних нападів, незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту та ін.).

«Наостанок, керівництво Миколаївського територіального управління Державного бюро розслідування щиро вітає з чудовим професійним святом – Днем слідства всіх причетних до становлення та розвитку цієї професії, зичить наснаги, кар’єрного зростання, творчих успіхів та невичерпної енергії для плідної праці на нелегкій професійній ниві!»— додав керівник Теруправління.

Последние Новости

Смотреть все