Одесу занесуть до списку ЮНЕСКО (відео)

Одесу занесуть до списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Про це стало відомо під час брифінгу.
Щоправда, йдеться про історичну частину міста. До номінації потрапляє 28 об’єктів архітектури національного значення та 146 — місцевого. Зараз збирають всі необхідні документи.
«Підготовка Одеси до занесення до списку всесвітньої спадщини здійснюється у два етапи. На першому етапі подається заявка, внесення об’єкта до попереднього списку, на другому етапі, зараз закінчується цей етап, після занесення об’єкта до попереднього списку складається досьє та план управління та занесення об’єкта до основного списку всесвітньої спадщини», — прокоментувала гендиректор підприємства об’єднання громадян «Інститут культурної спадщини» Анна Звіряка.
«Ми презентували нову програму на 2020–21 роки, де буде запроваджено комплексний підхід до реставраційних робіт в центральній частині міста Одеси, зокрема ці роботи охоплюють зону ЮНЕСКО», — повідомив начальник управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міськради Павло Остапенко.
До речі, Одеса може стати другим українським містом, центр якого занесуть до списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Туди ще у 98-му році додали історичну частину Львова.
14 декабря, 2018 18:41