Служба безопасности провела обыски в офисе Регистра судоходства Украины (видео)

Правоохранители установили, что одесская компания Manchester Shipping S.A. незаконно использует судно «Рута».

Ранее теплоход принадлежал госпредприятию «Одесский морской порт». На основании договора аренды его передали иностранной судоходной компании. Однако в 2017 году злоумышленники подделали разрешительные документы и стали нелегально экспортировать на судне топливо.

«Оскільки добровільно компанія відмовляється повернути судно, ми вимушені вживати таких заходів. Рішення щодо повернення майна на користь ДП “Одеський порт” було ухвалено Морською арбітражною комісією ще у вересні 2014-го року. Затримано судно за повідомленням МЗС України в травні-квітні 2017 року. Отже, з того часу до моменту затримання компанія не виконувала рішення, наразі відповідні дії вживаються на території Лівії», – рассказала корреспонденту 7 канала Камилла Любарская, и. о. замдиректора по правовым вопросам ГП «Одесский порт».

В СБУ сообщили подробности обысков.

«Було заарештовано українське судно “Рута” і 14 українських моряків, громадян України. Ми знайшли цю компанію, офшорну фірму, яка незаконно підробила документи, ми вилучили ці документи, проведемо експертизу, передамо, що Україна як держава не порушує санкцій, що Україна законослухняна держава. Почали розбиратися, з’ясували, що судно належить Мінінфраструктури і незаконно було передане фактично в оренду», – сообщила спикер СБУ Елена Гитлянская.

Сейчас судно «Рута» находится в Ливии. Его задержали по подозрению в контрабанде нефтепродуктов.

16 мая, 2018 14:53