Как сообщили в полиции, с 2017 года открыли 95 уголовных производств, 17 из которых направили в суд, а 71 дело — закрыли.

Именно из-за такой неутешительной статистики в Одессе — первой среди городов Украины — провели общественные слушания по безопасности журналистов. В них, кроме руководства НСЖУ и областной полиции, принял участие замминистра внутренних дел. Среди основных проблем в раскрытии таких преступлений называют затягивание расследования и рассмотрения дел в суде.

«Я не впевнений, що все можна розкрити. Тому що десь бракує показів свідків або записів відеокамери, але ми будемо намагатися це зробити. Але найголовніше — я хочу, щоб після нашої зустрічі був прямий контакт між поліцією та журналістами. Якщо ви бачите, що назріває якась ситуація, швидше викликайте 102. Треба буде змінити пріоритет реагування патрульної поліції після дзвінка на 102», — заявил заместитель министра внутренних дел Украины Антон Геращенко.

«Відповідно до нашого моніторингу НСЖУ та громадських організацій, індекс публічної безпеки журналістів України з 2017 року, коли ми почали вести калькуляцію застосування сили, зафіксовано 40 інцидентів застосування сили до журналістів», — сообщил председатель Национального союза журналистов Украины Сергей Томиленко.

Среди наиболее громких случаев в Украине — убийство редактора газеты «Вечерняя Одесса» Бориса Деревянко. Кстати, следствие относительно заказчиков его смерти могут возобновить.

«Було зроблено все, щоб тих замовників не знайти. Починаючи від того, що справу про вбивство редактора об’єднали зі справою побутового характеру», — отметила автор книг памяти погибшего Бориса Деревянко Лариса Бурчо.

«Щодо справи Бориса Дерев’янка. Я не знаю деталей цієї справи, але ми піднімемо інформацію. Не хочу давати вам заздалегідь обіцянок, але спробуємо зрозуміти, що можна зробити процесуально щодо замовників», — подчеркнул Антон Геращенко

Напомним, редактора газеты «Вечерняя Одесса», публициста и политика Бориса Деревянко застрелили 11 августа 1997.

Останні новини

Дивитися все