Триває ліквідація обвалу на Торговій, 20 (відео)

Ліквідація обвалу на Торговій, 20, досі триває. Від самого ранку рятувальники продовжують розбирати завали знищеної будівлі. Роботи проводять на останньому поверсі, там зносять частини споруди, які потенційно можуть впасти. Також з’явилась інформація щодо долі 44 мешканців будинку.

18 травня близько 16-ї години мешканці чотириповерхової будівлі на Торговій, 20, відчули тріск стін і побачили, як з гігантських щілин сиплеться пісок. Саме у цей момент флігель будинку з трьома квартирами почав обвалюватися.

У цей час в будинку було приблизно 10 людей, які завдяки щасливому збігу обставин встигли вибігти на вулицю. На місце події з’їхалися представники майже усіх спецслужб міста, зокрема, й «Одесагазу». На момент обвалення підозрювали імовірний витік газу.

У руйнуванні будинку мешканці звинувачують будмайданчик по сусідству, на місці колишньої лазні. Адже тріщини у стінах з’явились після початку підготовчих робіт для зведення торгового центру. Забудовник — компанія «Некст Джен Девелопмент».

Представники влади та керівник обласної поліції озвучили попередню причину обвалення. За словами голови ГУ НП в Одеській Області Олега Беха, «попередньо, як повідомили експерти, був невеличкий крен саме цього будинку, і в результаті руху ґрунту, можливо, і сталося падіння стіни у цьому будинку, кваліфікували дії за ч. 2 ст. 272 — порушення правил безпеки при роботах з підвищеною небезпекою».

За офіційними даними, у зруйнованій частині будинку мешкало 44 людини. Усі вони залишилися без даху над головою. Станом на сьогодні більшість з них переселили у готелі за рахунок компанії-забудовника.

Та попри допомогу мешканцям, до компанії «Некст Джен Девелопмент» залишається ще багато питань. Чи справді вона мала дозвіл на проведення робіт і чи дотримувалася встановлених норм безпеки?

І найголовніше: скільки ще в Одесі повинно зруйнуватися будівель, щоб міська влада звернула на це увагу? Адже мешканці сусіднього від зруйнованого будинку зазначили нам, що тріщини у стінах тепер з’явились і в них.

19 мая, 2020 19:01