Пляжний сезон буде, а от клуби оштрафують за порушення (відео)

МОЗ дозволить українцям відвідувати пляжі й купатися цього літнього сезону.

Таке рішення на брифінгу озвучив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. На думку вірусологів, ультрафіолет і солона вода здатні деактивувати патогенний коронавірус. Ба більше — у водоймах з прісною проточною водою практично неможливо підхопити інфекцію. Проте правила безпеки залишаються незмінними. Людям із групи ризику бажано утриматися від відвідування пляжів. Персонал має носити маски, а відпочивальники — тримати дистанцію.

«Фахівці підтвердили, що морська сіль спільно з ультрафіолетом знищує збудника коронавірусної хвороби. Тому дозволено відкрити пляжний сезон як в Україні, так і більшості країн світу», — заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

А от минулими вихідними одеситів шокували переповнені клуби, кафе і бари в центрі міста, де не дотримувалися ані дистанції, ані маскового режиму. На тлі послаблень карантину в Одесі зафіксували зростання захворюваності та збільшення кількості летальних випадків.

«До відповідальності будемо притягувати в будь-якому випадку, адже нічний клуб ніколи не був об’єктом критичної інфраструктури, яка буде працювати. На ці питання ми будемо активно і принципово реагувати», — зазначив заступник голови ГУ НП в Одеській області Сергій Махотін.

18 мая, 2020 19:55