Одещина займає 10 місце в Україні за кількістю випадків COVID-19 (відео)

За добу кількість пацієнтів із коронавірусом в Одеській області збільшилась на 15. Також зафіксували п’ятий летальний випадок.

Усі померлі — старші за 50 років та мали супутні захворювання. Про це звітують в облдержадміністрації.

Середньодобова реєстрація підозр знизилась у два рази. Це пов’язують із тим, що більшість хворих мають безсимптомний перебіг хвороби.

Загалом Одещина займає 10-те місце в Україні за кількістю захворювань. Найбільшими осередками є місто Одеса, Біляївський та Подільський райони. В останньому зафіксований спалах хвороби у колективах.

«За даними епідрозслідування ми бачимо, що інфекція продовжує поширюватись крапельним та контактним шляхом, це підтверджується зростанням кількості вогнищ, як сімейних, так і в організованих колективах. Найбільше їх зареєстровано в Подільському районі: це локомотивне депо, підстанція швидкої допомоги, ветеринарна клініка, “Укртранснафта”, соціальна служба та мерія», — повідомив головний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров.

Також в ОДА прокоментували ситуацію із виплатами медпрацівникам. Доплати за роботу з пацієнтами із коронавірусом мають отримати в області понад 1700 медиків. Окремо чиновники пояснили свою версію, чому доплати не отримали спеціалісти екстреної медицини.

«Є така кричуща ситуація щодо саботажу керівника Одеського обласного центру екстреної медицини, надбавки не були вчасно перераховані працівникам, які безпосередньо являються першою інстанцією потенційного контакту із хворими на коронавірусну інфекцію — це водії та бригади швидкої допомоги. Він не підписав вчасно всі документи, а станом на вчора він пішов на лікарняний», — заявив голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций.

Як розповів сам Владислав Терлецький, виплати не були вчасно перераховані через відсутність відповідного механізму. Також, за його словами, до тестування визначити, які саме пацієнти мають коронавірус, неможливо, а отже важко з’ясувати, чи контактував медик саме із хворими на COVID-19. Але керівник швидкої стверджує: за березень усі гроші вже отримали. А за квітень кошти перерахують через НСЗУ.

8 мая, 2020 15:08