Одеса долучилась до акції на підтримку культурної індустрії (відео)

Два потужні стовпи світла увірвались в нічне небо Одеси ввечері 12 травня.

Ні, це не був сигнал для позаземних цивілізацій. Так у нашому місті підтримали всеукраїнську акцію «Стоп культурний карантин».

Якщо нас не чують — то побачать! 12 травня о 22:00 в Україні представники креативних індустрій запустили акцію #стопкультурнийкарантин. Все, аби привернути увагу до проблем сфери, які виникли у період локдауну.

Представники культурної сфери прагнуть почати діалог з урядом України. Хочуть спільно розробити план виходу з карантину для креативних індустрій. Насамперед, кажуть, необхідно визначити терміни, доки масові заходи будуть заборонені. Адже переносити скасовані концерти та фестивалі — справа затратна. Та й багато співробітників концертних компаній рідкісні фахівці. Тож зарплату мають отримувати й надалі.

Друге звернення стосується ПДВ на квитки. В нашій країні цей податок найвищий в Європі. Зараз він становить 20 %. Тож співробітники індустрії шоу-бізнесу просять знизити його до семи. Зі свого боку організатори масових заходів готові контролювати дотримання всіх правил безпеки.

Акція #стопкультурнийкарантин пройшла в Одесі, Києві, Харкові, Ужгороді та ще у 18 містах України. Активісти розмістили більше ніж сотню потужних прожекторів. Всі вони світили в небо, а яскраві промені можна було побачити з різних куточків міст.

13 мая, 2020 15:14