Мітинг проти планів формування ОТГ відбувся біля ОДА (відео)

Понад дві сотні людей зібралося на мітинг під будівлею Одеської ОДА. Жителі Одещини виступають проти остаточного варіанта перспективного плану ОТГ в Одеській області.

Представники Теплодару не хочуть приєднуватися до Маяківської ОТГ з центром у Маяках. Жителі села Зоря виступають за самостійну громаду, а представники Кирничанської громади хочуть об’єднання сіл Острівне, Голиця, Старі Трояни та Кирнички в одну громаду. Всі мітингувальники наполягають на зустрічі з головою облджержадміністрації Максимом Куцим.

Світлана, як і десятки інших жителів Теплодару, сьогодні вийшла на мітинг. Жінка впевнена, що замість приєднання до Маяківської ОТГ, місто необхідно розвивати як окрему адміністративно-територіальну одиницю.

На обговоренні в Одеській ОДА перспективного плану громад не раз порушували питання Теплодару. Місцеві жителі виступали за самостійність. Однак днями з’явилася інформація, що на селекторній нараді в обладміністрації розробили новий варіант перспективного плану для цього району. Теплодарці надіслали на адресу голови ОДА лист з більш ніж тисячею підписів місцевих жителів з проханням не приєднувати їх до складу Маяківської ОТГ.

А от депутат Болградської райради Марія Попова розповіла, що, за останніми даними, їхній район хочуть розділити на п’ять громад. Жителі ж категорично проти цієї перспективи.

Крім цього, під будівлею ОДА протестують ще й жителі деяких сіл: серед них зорянці Болградського району, а також представники Кирничанської громади. Жителі села Зоря хочуть створити самостійну громаду з центром в Зорі, адже вважають своє село економічно сильним і спроможним. Однак в ОДА його хочуть приєднати до Саратської ОТГ. А жителі Кирничанської громади виступають за об’єднання кількох сіл: Острівне, Голиця, Старі Трояни та Кирнички.

До мітингувальників вийшов директор департаменту економічної політики Одеської ОДА Дмитро Радулов. Щодо Зорі Радулов сказав, що сільська рада не може залишатися самостійною, адже це порушує методику Кабміну. А от щодо Теплодару представник ОДА заявив, що керівництво області підтримує позицію цього міста і періодично вступає в суперечки з урядом, але остаточне рішення за Кабміном.

19 мая, 2020 17:12