Що робити, якщо ви підозрюєте у себе коронавірус, та інші відповіді на найбільш поширенні питання щодо COVID-19 в Україні

Що робити, якщо ви підозрюєте у себе коронавірус?
По-перше, заспокойтеся. Викличте швидку допомогу та обов’язково поясніть лікарю, чому саме ви підозрюєте у себе коронавірус. Медики зобов’язані до вас приїхати. Якщо вам відмовляють, терміново заявіть про це на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я: 0–800–505–201

Як перевіряють на коронавірус?
В Одесі та області тестів НЕМАЄ. 3 березня міська інфекційна лікарня оголосила тендер (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020–03–02–000830-c) на закупівлю 10 000 експрес-тестів на коронавірус. Обласна влада наразі планує придбати ще тисячу штук.

Тест на коронавірус роблять лише у Києві. Але! Процедура займає три дні:
— спершу у вас беруть аналізи в Одесі — для того, щоб виключити захворювання на грип та ГРВІ
— якщо вони не підтверджуються, лабораторія у Києві робить тест на коронавірус
— навіть якщо дослідження не виявлять коронавірусу, аналізи однаково відправлять у Лондон для остаточного підтвердження результатів.

Що роблять з людиною, у якої підозрюють коронавірус?
На період дослідження на коронавірус людина потрапляє під епіднагляд: лікарі збирають інформацію про всіх, хто контактував з ймовірним носієм хвороби. За їхнім станом мають ретельно стежити. Самого ж ймовірно інфікованого переводять у режим самоізоляції, тобто людина має залишатися вдома або у лікарні та уникати контактів з оточенням.

Де шукати вакцини та тести на коронавірус?
Вакцини від коронавірусу НЕМАЄ. Не лише в Україні, а й у всьому світі. Вона на стадії розробки.

МОЗ закликає людей не вестися на бізнес-хитрощі фармацевтичних компаній та не купувати експрес-тести у приватних компаній. Невідомо, чи сертифіковані вони взагалі.
Ми намагалися знайти тести на коронавірус у приватних клініках міста, але марно. В інтернеті їх теж купити неможливо: ніхто їх не продає.

Як не панікувати через коронавірус?
Найстрашніший вірус у світі — це паніка.
Стежте лише за офіційними повідомленнями. Наразі про нові випадки інфікування та смерті від коронавірусу можуть заявляти лише Міністерство охорони здоров’я України, Центр громадського здоров’я та Всесвітня організація охорони здоров’я. Перевіряйте, чи посилаються журналісти у новинах саме на ці джерела.

Ось список посилань, за якими ви можете шукати та перевіряти інформацію:
https://moz.gov.ua/
https://www.facebook.com/moz.ukr/
https://www.facebook.com/phc.org.ua/
https://www.facebook.com/moz.ukr
https://t.me/COVID19_Ukraine
https://t.me/mozofficial
https://www.facebook.com/moz.ukr/
https://www.facebook.com/WHO/

13 марта, 2020 17:23